Eye Tonuri de gri
Invert Mode Culori inversate
Link Linkuri subliniate
Keypad Navigare prin tastatură
Triangle Cursor negru
Triangle Cursor alb
Remove Circle Text mic
Add Circle Text mare
Refresh Resetare
Close Inchide

Festivitatea de omagiere ,,Culegând petalele recunoștinței”, ediția a VI-a

Direcția Învățământ Hîncești împreună cu CSRT Hîncești din DEȘ, la data de 25 iunie 2026, a desfășurat Festivitatea de omagiere ,,Culegând petalele recunoștinței”, ediția a VI-a, la care au participat directori, directori adjuncți și ex-directori ai instituțiilor de învățământ din raion, care în perioada 01 iulie 2025 – 01 iulie 2026, au atins o vârstă onorabilă de 50, 55, 60, 65, 70, 75 și 80 ani.
Evenimentul de suflet, care consolidează relațiile între colegi, dezvoltând cultura organizațională a sistemului educațional din raionul Hîncești, tradițional, a fost moderată de către doamna Valentina TONU, Șefa Direcției Învățământ Hîncești, și doamna Ana CIMPOIEȘU, Președintele CSRT Hîncești din DEȘ.
Toți cei prezenți în Sala Mică a Palatului de Cultură Hîncești au trăit emoții pozitive, destăinuind unele momente plăcute, au privit filmulețe despre viața și activitatea fiecărui manager prezent. Direcția Învățământ Hîncești a felicitat omagiații cu prilejul jubileului, oferindu-le flori și Diplomă de merit, iar CSRT Hîncești din DEȘ a venit cu un mic ajutor material.
Pentru ca sărbătoarea să ia o atmosferă incitantă, cu un buchet de melodii – de alinare a sufletului, a venit în fața colegilor domnul Viorel Tiron, profesor de educație muzicălă, doamna Veronica Briceag, coregraf, și Lilian Pîrău, elev, – toți din LT Lăpușna.
Direcția Învățământ aduce mulțumiri administrației Palatului de Cultură Hîncești pentru găzduirea evenimentului.
La mulți ani omagiaților!
728984653_1553229273070848_1160909106093593296_n

Articole Recente